معرفی

گروه هاچینسون در سال 1853 تأسیس و به عنوان پیشگام در صنعت قطعات لاستیک در جهان معرفی شد. هاچینسون زیرمجموعه‌ی شرکت توتال فرانسه است که پنجمین شرکت بزرگ در جهان می‌باشد. در حال حاضر این شرکت دارای بیش از 25،000 شریک تجاری و بیشتر از 80 کارخانه در 21 کشور جهان است.

نوآوری و توسعه جزء اصول اولیه و جدانشدنی این گروه می‌باشد و اختراع و پیشرفت، با نام گروه هاچینسون گره خورده‌اند.

هاچینسون هر سال سرمایه‌گذاری‌های متعددی در راستای تحقیقات و توسعه انجام می‌دهد و با توسعه‌ی خود در دو بخش تعداد نمایندگان فروش و تحقیق در زمینه‌ی مواد، موفق به راه‌اندازی بخش‌های جدیدی شده است.

شریک تجاری صنایع بزرگ

هاچینسون به عنوان شریک و تأمین‌کننده‌ی صنایع بزرگ جهان از جمله خودرو، هوافضا، راه‌آهن، ساختمان و صنایع دفاع، توانسته است در راستای مهارت‌های تکنولوژی در 4 بخش ذیل توسعه یابد:

  • انتقال‌دهنده‌های نیرو (تسمه پروانه، غلتک ها و…)
  • لرزه‌گیرها، عایق‌های صوتی و حرارتی
  • محافظ‌ها
  • انتقال‌دهنده‌های مایعات

هاچینسون تأمین‌کننده‌ی این سیستم‌ها برای گروه‌های عظیم خودروسازی جهان از جمله جنرال موتورز، فولکس واگن، تویوتا، پژو سیتروئن، رنو نیسان، دایملر (مرسدس بنز)، کیا هیوندای و فورد می‌باشد.

از سال 2009 واحد فروش قطعات یدکی هاچینسون، قطعات مختلفی را با کیفیت جنس اصلی به بازار فروش قطعات یدکی ارائه کرده است. به عنوان شریک تجاری و مقام اول تأمین‌کننده‌ی قطعات خط تولید برای خودروسازان عظیم دنیا، هاچینسون شبکه‌ی بزرگی از توزیع‌کنندگان قطعات یدکی در دنیا را دارا می‌باشد. قسمت فروش آزاد هاچینسون طیف کاملی از محصولات اصلی را تأمین می‌کند که جایگزین قابل‌اتکایی محسوب می‌شود.

مجموعه‌ی این محصولات، 4 شاخه‌‌ی اصلی را در بر می‌گیرد:

  • تسمه‌های انتقال نیرو: کیت‌ها، انواع تسمه و غلتک‌
  • قطعات لرزه‌گیر: قطعات موتور و محورها
  • انتقال‌دهنده‌های مایعات: لوله‌ها و شیلنگ‌ها
  • کاسه‌نمدها

تاریخچه

1853

تولید کفش


شروع فعالیت توسط حریم هاچینسون در زمینه تولید کفش

1860

اروپای مرکزی

شروع فعالیت در خارج از فرانسه با تاسیس کارخانه ای در مانهایم آلمان و فروش در بازار اروپای مرکزی

1890

تولید لاستیک دوچرخه

شروع تولید لاستیک دوچرخه

1903

تولید تایر

شروع تولید لاستیک تایر اتومبیل با استفاده از فرایندی جدید و با تولید پارچه با روکش مخصوص برای هواپیما و کشتی هوایی

1918

پاریس

انتقال دفتر مرکزی هاچینسون به پاریس

1920

توسعه در 10 حوزه

فعالیت هاچینسون در 10 حوزه . کفش ، لباس، پارچه ، اتومبیل ، موتورسیکلت ، دوچرخه ، کامیون  و ماشین های سنگین ، بالن و پاشنه کفش و محصولات فنی

1932

تولید اسفنج مصنوعی

تولید اولین اسفنج مصنوعی با نام اسپانتکس

1934

تولید

تاسیس شرکت پولسرا برای تولید لرزه گیر

1948

تولید دستکش

خرید کارخانه Latex  و شروع تولید دست کش

1965

صادرات به 60 کشور

تولید 15 میلیون جفت دست کش که بیش از 6 میلیون آن به بیش از 60 کشور صادر می گردد

1973

Jean Felix Paulsen

ادغام هاچینسون و ماپا و خرید Jean  Felix  Paulsen   توسط این شرکت

1974

Total

خرید بیشترین سهام شرکت هاچینسون توسط Total  فرانسه و تمرکز بر سر بازار اصلی اتومبیل ، صنعت و محصولات مصرفی

1986

تولید کاسه نمد و لرزه گیر

خرید دو شرکت بزرگ Corduroy Rubber co  , Le joint Francais    فعال در عایق بندی کاسه نمد و سیستمهای لرزه گیر و شروع فعالیت های بین المللی

1989

صنایع اتوموبیل و هوافضا

شروع فعالیت   spontex   شناخت هاچینسون به عنوان شرکتی با تکنولوژی پیشرفته در صنایع اتومبیل و هوا فضا

1990

Opening 5 new locations

با تمرکز بر بازارهای تخصصی دانش محور هاچینسون همکاری نزدیکی را با بسیاری از شرکت هایی با دانش و تکنولوژی پیشرفته درکشورهای مختلف آغاز نمود مانند :

Vibrachoc ,Desmarquoy and Caoutchoucs Mobernes (France) ,Fayett Tubular Products ,National ORing, Stillman , Rodgard (USA ) , Vincke (Spain , Portugal  ),Parets & Intecsa (Spain) , Ertec  (Argentina) , Parmagan  (UK, Malta) ,Cestari      (Brazil) , Lacesa (Mexico) و … برقرار نمود.

1998-2013

توسعه گروه هوافضا

توسعه فعالیت های گروه هوا فضا با همکاری

Espa (1998) ,JPR (1999) ,Barry Controls (2000) ,Techlam (2005) , Jehier (2006) , Strativer (2008) ,Kaefer and Keumah (2011)  and  Marquez (2013)

2013

هاچینسون

در سال 2013 کلیه گروه ها تحت اسم هاچینسون متحد گردید لذا با هدف افزایش توانایی و اتحاد در بین گروه های مختلف هویت هاچینسون مجددا با الگوی جدید و شعار جدید و تعریفی جدید از ارزشها باز طراحی گردید

محصولات

شرکت هاچینسون امروزه به عنوان متخصص در کاربرد الستومرها در صنایع و صنعت خودرو شناخته می شود .

کیت تسمه ‌تایم

 1
تعداد کیت‌های موجود 433
نمونه‌ی شماره‌ی قطعه KH 70

سطح پوشش خودروهای اروپایی: 95%

بهترین انتخاب: کیت‌های تسمه‌تایم

تعویض سیستم تایم همواره کاری بسیار حساس بوده است، چرا که تأثیری مستقیم بر کارکرد موتور دارد. این کار علاوه بر تجربه و مهارت فنی، به قطعات مناسب برای هر سیستم و موتوری نیاز دارد. کیت‌ تایم هاچینسون، جایگزینی ایده‌آل برای تأمین مجموعه‌ی قطعات موردنیاز شما در این بخش است. این کیت‌ها شامل قطعات زیر هستند:

1.      تسمه‌ تایم (یک یا دو عدد نسبت به نوع خودرو)
2.      تسمه‌‌ سفت‌ کن
3.      هرزگرد
4.      پیچ‌، درپوش‌ و گردگیر
5.      دستورالعمل تعویض در صورت نیاز به توجهات خاص

کیفیت قطعات

مجموعه‌ی کیت‌های هاچینسون یکی از کاملترین مجموعه‌های بازار مصرف در حال حاضر می‌باشد (در بر‌ گیرنده‌ 90% تا 95% انواع خودروها با در نظر گرفتن کشورهای سازنده).

هاچینسون همواره بر این نکته تأکید دارد که کیفیت قطعاتی که شما خرید می‌کنید، در سطح کیفیت اصل باشد. همه‌ی قطعات به نحوی طراحی، تولید و تست می‌شوند که با همه‌ی استانداردهای تولیدکنندگان همخوانی داشته باشند.

بر همین اساس در تولید تسمه‌های تایم هاچینسون از ترکیبات خاص الستومری مخصوص هر نوع خودرو و از نخ‌های فایبرگلاس تقویت‌شده و الیاف پلی‌آمید استفاده می‌شود. به علاوه اینکه هاچینسون انواع مختلفی از تسمه‌‌سفت‌کن‌ها را تولید می‌کند و توسعه می‌دهد که از هر لحاظ قابل رقابت و اطمینان می‌باشند. طراحی آنها در بعضی موارد حتی بهبود نیز پیدا کرده (با استفاده از دو ردیف بلبرینگ، روغن‌هایی با کیفیت بهتر و تقویت بدنه‌ی داخلی). همه‌ی این موارد به این دلیل انجام شده است که از ارائه‌ی کیفیتی در حد اصل و حتی بهتر از آن به مشتریان اطمینان حاصل شود.

کیت‌ تایم به همراه واترپمپ

 2
تعداد کیت‌های موجود 137
نمونه‌ی شماره‌ی قطعه KH101WP45

بهترین انتخاب: کیت‌های تسمه‌تایم

تعویض سیستم تایم همواره کاری بسیار حساس بوده است، چرا که تأثیری مستقیم بر کارکرد موتور دارد. این کار علاوه بر تجربه و مهارت فنی، به قطعات مناسب برای هر سیستم و موتوری نیاز دارد. کیت‌ تایم هاچینسون به همراه واترپمپ (KH WP)، جایگزینی کامل برای تأمین مجموعه‌ی قطعات موردنیاز شما در این بخش است. این کیت‌ها شامل قطعات زیر هستند:

1.      تسمه‌ تایم (یک یا دو عدد نسبت به نوع خودرو)
2.      تسمه‌‌ سفت‌ کن
3.      هرزگرد
4.      واترپمپ
5.      پیچ‌، درپوش‌ و گردگیر
6.      دستورالعمل تعویض در صورت نیاز به توجهات خاص

توصیه شده است که هنگام تعویض تسمه‌تایم و قطعات مربوطه،در خودروهایی که در آنها واترپمپ توسط تسمه‌ تایم به حرکت در می‌آید ,واتر پمپ خودرو نیز تعویض گردد. تعویض مجموعه‌ی این قطعات در آن واحد هم از هزینه‌ی اضافی سرویس مجدد تسمه‌ تایم در زمان دیگر جلوگیری می‌کند و هم از هزینه‌ی نیروی کار و مشکلات عدم استفاده از وسیله‌ی نقلیه.

کیفیت قطعات

مجموعه‌ی کیت‌های  بهراه واتر پمپ هاچینسون یکی از کاملترین مجموعه‌های بازار مصرف در حال حاضر می‌باشد.

هاچینسون همواره بر این نکته تأکید دارد که کیفیت قطعاتی که شما خرید می‌کنید، در سطح کیفیت اصل باشد. همه‌ی قطعات به نحوی طراحی، تولید و تست می‌شوند که با همه‌ی استانداردهای تولیدکنندگان همخوانی داشته باشند.

بر همین اساس در تولید تسمه‌های تایم هاچینسون از ترکیبات خاص الستومری مخصوص هر نوع خودرو و از نخ‌های فایبرگلاس تقویت‌شده و الیاف پلی‌آمید استفاده می‌شود. به علاوه اینکه هاچینسون انواع مختلفی از تسمه‌‌سفت‌کن‌ها را تولید می‌کند و توسعه می‌دهد که از هر لحاظ قابل رقابت و اطمینان می‌باشند. طراحی آنها در بعضی موارد حتی بهبود نیز پیدا کرده (با استفاده از دو ردیف بلبرینگ، روغن‌هایی با کیفیت بهتر و تقویت بدنه‌ی داخلی). همه‌ی این موارد به این دلیل انجام شده است که از ارائه‌ی کیفیتی در حد اصل و حتی بهتر از آن به مشتریان اطمینان حاصل شود. ودر نهایت واتر پمپ های استفاده شده از بهترین طراحی برخوردار میباشند به نحوی که اطمینان تعمیر کاران و طول عمر مفیدی معادل قطعه اصلی را تضمین می کنند.

تسمه ‌تایم

 3
تعداد کیت‌های موجود 433
نمونه‌ی شماره‌ی قطعه 136 HTDP 25

قطعه‌ای بسیار مهم و حیاتی

استفاده از تسمه‌های تایم در خودروها از دهه‌ی 1960 شروع شد. در آن زمان تسمه‌تایم در چند شاخه از صنعت تولید خودرو برای انتقال نیرو و فرامین تنظیم‌کننده‌ی زمان موتور خودرو استفاده می‌شد.

به همراه پیشرفت صنعت خودرو، تسمه‌‌تایم نیز به عنوان قطعه‌ای مهم و اصلی در کارکرد موتورهای بنزینی و گازوئیلی در نظر گرفته شد.

کارکرد اصلی تسمه‌تایم، تنظیم تزریق سوخت به وسیله‌ی به حرکت درآوردن میل سوپاپ می‌باشد. در بعضی از موتورها حرکت واترپمپ، اویل‌پمپ و سایر تجهیزات نیز به عهده‌ی تسمه‌تایم می‌باشد. کم‌حجم بودن و کوچکی موتورها و مشکلات و محدودیت‌های مکانیکی حاصل از آن، ما را بر آن می‌دارد که از شاخصه‌های فنی با کیفیت بالا استفاده کنیم. بنابراین ترکیب و ساختار هر نوع تسمه نسبت به نوع موتور و کارکرد آن متفاوت خواهد بود. با پیشرفت تکنولوژی موتورها که منجر به کوچک‌سازی آنها به همراه تولید نیروی بیشتر شده است، تولیدکنندگان خودرو، ما را بر آن داشته‌اند که تسمه‌هایی را طراحی و تولید کنیم که در مقابل حرارت بالای داخل موتور (30- تا 130+) مقاوم باشند و در عین حال در شرایط مختلف آب و هوایی (گرم و خشک، مرطوب و معتدل) به خوبی کار کنند. این شرکت همچنین میزان صدای آنها را با استفاده از پارچه‌ها و مواد ضربه‌گیر کاهش داده‌است.

هدف اصلی همواره ضمانت ایمنی و امنیت عملکرد تسمه‌های تایم و افزایش طول عمر آنهاست. بر این اساس بعضی از تسمه‌های‌تایم طول عمری معادل 000،250 کیلومتر بر طبق شاخصه‌های تولیدکنندگان دارند.

مواد سازنده‌ی فوق مقاوم

ساختار درونی تسمه‌های تایم از جنس الستومر می‌باشد که موادی با قابلیت کشسانی و نخ‌هایی از جنس فایبرگلاس به همراه پارچه‌هایی از جنس پلی‌آمید است.

الستومرها تشکیل‌دهنده‌ی سطح پشت تسمه و دندانه‌های آن هستند. این الستومرها به دلیل حفظ خصوصیات مکانیکی خود در درجه‌ی حرارت بالا انتخاب می‌شوند، مانند “HNBR” که از این لحاظ به مراتب بهتر از CR می‌باشد.

در درون الستومر، مجموعه‌ای از فایبرگلاس وجود دارد که به عنوان نخ شناخته می‌شود و باعث استحکام بالای تسمه می‌گردد. این مجموعه باعث ضمانت ثبات سفتی و طول تسمه می‌گردد و به ما این اطمینان را می‌دهد که طول تسمه همواره ثابت بماند.

پارچه‌ی پلی‌‌آمید سطح دندانه‌ها را می‌پوشاند. هدف از این انتخاب، از یک طرف شکل دادن به دندانه‌ها در خلال مرحله‌ی پخت تسمه و از طرف دیگر، تقویت دندانه‌ها و جلوگیری از سایش آنهاست. این تسمه‌ها از طریق اعمال فشار و حرارت بر روی مجموعه‌ی الستومرها و نخ‌ها در قالب‌های مخصوص تولید می‌شوند.

مشخصات دندانه‌ها

نوع دندانه و طول تسمه بر اساس نوع موتور و فاصله‌ی دندانه‌ها متغیر می‌باشد. در انواع خودروها معمولا از 3 شکل دندانه استفاده می‌شود:

دندانه‌های ذوزنقه‌ای متساوی‌الساقین

دندانه‌های HTDP برای سیستم‌های با گشتاور بالا

دندانه‌های گِرد

مشخصات دندانه‌های محصولات هاچینسون بر اساس دسته‌بندی‌های زیر در بازار قابل تشخیص می‌باشد (برای مثال: 136 HTDP 25).

کیفیت قطعات

تسمه‌های تایم هاچینسون سخت ترین و بالاترین معیارهای کیفی تولید کنندگان خودرو را رعایت می کنند. بنابراین تسمه های مابر اساس این معیارها طراحی, تولید و تست می شوند. شبیه سازیهای کامپیوترهای فوق پیشرفته یا تست های فیزیکی از جمله این تستها می باشند.

کیت تسمه ‌تایم

 4
تعداد کیت‌های موجود 406
نمونه‌ی شماره‌ی قطعه HTG 49 / HEG 50

5

هاچینسون مجموعه‌ی کاملی از تسمه‌سفت‌کن‌ها را هم‌سطح قطعات اصلی از لحاظ کیفیت تولید و در بازار قطعات خودرو در دسترس مشتریان قرار داده است. این قطعات شامل هرز‌گردها و تسمه‌سفت‌کن‌های ثابت می‌باشند. از لحاظ طراحی، هاچینسون بخش‌های داخلی را تقویت می‌کند.

بدین‌ترتیب هاچینسون با بهبود کیفیت تسمه‌سفت‌کن‌ها آن‌ها را در حد کیفیت قطعات اصلی و در واقع کیفیتی بهتر از آن‌ها تولید می‌کند. علاوه بر به‌کارگیری ساچمه‌هایی با کیفیت بالا، هاچینسون در طراحی غلتک‌ها از دو ردیف ساچمه استفاده می‌کند که باعث حفاظت هر ردیف از ردیف دیگر می‌گردد که در نتیجه مدت زمان سرویس‌دهی را افزایش داده و کارکرد مطمئنی را تضمین می‌کند.

هاچینسون به عنوان اولین تأمین‌کننده‌ی قطعات، دانش فنی خود را در مراکز تحقیقاتی و قابلیت‌های بی‌نظیر توسعه به کار می‌گیرد. همه‌ی تسمه‌سفت‌کن‌ها هم در فشار شرایط واقعی کارکرد موتور و هم در شرایط شبیه‌سازی‌شده‌ی سخت‌تر مورد آزمایش قرار می‌گیرند. غلتک‌های با کارکرد بالای هاچینسون شما را قادر می‌سازد تا سیستم‌های تایم خودروها را با خیالی آسوده و امنیتی کامل تعویض نمایید.

نقشی ضروری در سیستم‌های حرکتی تسمه‌های تایم

بررسی و مطالعه‌ی حرکت تسمه‌های تایم باعث توسعه‌ی موتورهای کوچکتر با قدرت بالاتر گردیده است. به دلیل قرار داشتن در معرض فشار زیاد، تسمه‌سفت‌کن‌ها باید از شاخصه‌های فنی بالاتری نسبت به درخواست تولیدکنندگان خودرو برخوردار باشند که شامل مقاومت در برابر حرارت بالا متناسب با فشار و لرزش وارده، حرکت‌های دورانی متغیر و غیریکنواخت و افزایش طول عمر مفید اجزای تشکیل‌دهنده می‌باشد. همه‌ی تسمه‌سفت‌کن‌ها نقشی مهم در کل کارکرد سیستم تایم دارند.

هرزگرد: نظر به قرار گرفتن در معرض فشار زیاد، کار هرزگرد قرار دادن تسمه در مسیر صحیح خود می‌باشد.

تسمه‌سفت‌کن اتوماتیک

از طریق به‌کارگیری فنری در زیر تسمه‌سفت‌کن هنگام ساخت آن، این امکان ایجاد می‌شود که فشار تسمه‌تایم در طول حرکت نسبت به شدت و ضعف قدرت موتور به صورت لحظه‌ای و دینامیک تنظیم شود. به این صورت فشار لازم در تسمه‌تایم همواره حفظ می‌شود و کل نیروی موجود منتقل می‌گردد.

زمان تعویض غلتک‌ها به‌طور مستقیم بستگی به طول عمر تسمه‌تایم دارد که می‌تواند از 60،000 تا 240،000 کیلومتر برای ماشین‌های جدید متغیر باشد. بنابراین بر اساس دستورالعمل‌های تولیدکنندگان، آنها هم باید در زمان مقرر تعویض گردند.

کیت کامل = راه‌ حلی کامل

 6
تعداد کیت‌های موجود 46
نمونه‌ی شماره‌ی قطعه MK11

سرمایه‌ گذاری کوتاه‌ مدت، سودی بلند مدت !

کیت کامل شامل یک کیت تسمه‌تایم به علاوه یک واترپمپ، یک کیت شیاری و یک فولی میل‌لنگ می‌باشد.

انتخاب یک کیت کامل به این معناست که:

موتور شما خراب نخواهد شد و از کار نخواهد افتاد.

مجموعه‌ای از خدمات سرویس خودرو را یک‌جا و با هزینه‌ای به نسبت کمتر انجام خواهید داد.

پرداخت هزینه‌ای کمتر برای خرید مجموعه نسبت به خرید جداگانه‌ی هر قطعه (به طور متوسط 30% کمتر)

 

 

تسمه‌های شیاری

7
تعداد کیت‌های موجود 590
نمونه‌ی شماره‌ی قطعه 1750 K 6

پوشش 98 % از خودروهای اروپایی

نوآوری هاچینسون برای تولیدکنندگان خودرو

8

هاچینسون یکی از کاملترین و قابل اعتمادترین مجموعه‌های تسمه‌ی شیاری در جهان را در اختیار شما قرار می‌دهد. ابعاد و تعداد شیارها، اصلی‌ترین معیار انتخاب تسمه در هنگام تعویض می‌باشند.

تکنولوژی ابداعی تسمه‌های شیاری هاچینسون، خیلی سریع به عنوان یک ضرورت برای تولیدکنندگان خودرو درآمد. در آغاز به درخواست شرکت مرسدس بنز برای مدل 190 در اواسط دهه‌ی 80 طراحی و تولید شده است. بی‌صدا بودن و توان بالای مقاومت آن در فشارهای خاص موتور این خودرو، کلیه‌ی نیازهای تولیدکننده را در مورد سطح تماس تسمه و حرکت‌های ترکیبی برطرف نموده است. در حقیقت انعطاف بالای تسمه‌ی شیاری این امکان را ایجاد می‌کرد که بر خلاف تسمه‌های V شکل، این تسمه مجموعه‌ای از بخش‌های مختلفی را مانند واترپمپ، دینام، سیستم فرمان، کولر و سایر امکانات متداول در خودروهای دهه‌ی 90 به صورت همزمان به حرکت درآورد.

در حال حاضر این نوع تسمه توسط همه‌ی تولیدکنندگان خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد و جایگزین همه‌ی تسمه‌های V شکل سنتی در خودروها شده‌ است که این امر باعث شده که هاچینسون به عنوان اصلی‌ترین تأمین‌کننده‌ی تسمه‌ی شیاری در خطوط تولید خودرو معرفی شود.

تسمه‌های شیاری تهیه‌شده با استفاده از قالب

این تسمه‌ها بر خلاف سایر تسمه‌های شیاری از قالب‌هایی با ابعاد مشخص استفاده می‌کنند. سایر تسمه‌های شیاری با استفاده از ابزار، شیارها را بر روی تسمه ایجاد می‌نمایند. هاچینسون به خاطر فرایندی که برای تولید تسمه دارد، دوستدار طبیعت و محیط‌زیست می‌باشد، چرا که در روش سنتی ایجاد شیار بر روی تسمه، حدود 20% مواد زایدی با بازیافت بسیار سخت تولید می‌شود. در روش هاچینسون دقت بسیار بالایی در ابعاد شیارها وجود دارد که باعث تضمین کیفیت سطح شیارها می‌شود و در نتیجه امکان احتمال تولید صدای سایش در تسمه‌ها را به شدت کاهش می‌دهد.

کیت‌های تسمه‌ی شیاری

9
تعداد کیت‌های موجود 162
نمونه‌ی شماره‌ی قطعه KHV 125

انتخابی کامل برای تعویض تسمه‌ی شیاری

کیت‌های تسمه‌ی شیاری و وسایل جانبی آن در بازار قطعات یدکی ارائه می‌شود. به عنوان اصلی‌ترین تأمین‌کننده، هاچینسون مجموعه‌ی کاملی از تسمه‌های شیاری و سیستم‌های وابسته به آن را برای تولیدکنندگان خودرو طراحی و تولید می‌کند که شامل: تسمه‌سفت‌کن، فولی و تسمه می‌باشد. با اتکا بر این دانش، هاچینسون کیت‌های تسمه‌های شیاری را برای سرویس‌دهی آسانتر به بازار قطعات عرضه نموده است.

هاچینسون توصیه می‌کند که به هنگام تعویض تسمه، قطعات مرتبط و جانبی آن را نیز تعویض کنید، چرا که آنها نیز دچار فرسودگی می‌شوند و این فرسودگی از غلتک‌های تسمه‌سفت‌کن شروع می‌شود. نقش این غلتک‌ها این است که فشار لازم بر تسمه را حفظ و هر لرزشی را در موقع کار خنثی کنند. این غلتک‌ها مانند فولی در میل‌لنگ یا فولی‌های دینام به صورت دائم در معرض لرزش می‌باشند و باید به همراه تسمه‌های شیاری تعویض شوند. مجموعه‌ی در حال گسترشی از کیت‌های شیاری هاچینسون شامل تسمه‌های شیاری، تسمه‌سفت‌کن‌ها و غلتک‌ها در حال حاضر در دسترس تعمیرکاران قرار دارد.

تسمه‌ سفت‌ کن ‌تسمه شیاری

 15
تعداد کیت‌های موجود 355
نمونه‌ی شماره‌ی قطعه TS1407

مجموعه کامل از تسمه سفت کن و فولی

به عنوان اولین انتخاب برای بسیاری از موتور خودروها در بخش تسمه‌های شیاری، هاچینسون مجموعه‌ی کاملی شامل تسمه‌سفت‌کن‌های اتوماتیک و فولی‌ها را به تولیدکنندگان خودرو ارائه می‌دهد.

این تسمه‌سفت‌کن‌ها نیز در شرایط معمولی کارکرد وسایل نقلیه، با استارت خوردن موتور و شرایط عمومی آن و یا در شرایط آب و هوایی محیط در معرض فرسایش و خرابی قرار می‌گیرند.

از آنجا که این بخش با سیستم هدایت و کنترل خودرو نیز مرتبط می‌باشد، تولیدکنندگان خودرو توصیه می‌کنند که برای امنیت بیشتر، مجموعه‌ی تسمه‌ی شیاری و تسمه‌سفت‌کن همزمان تعویض گردند.

تسمه شیاری ماشین سنگین

14
تعداد کیت‌های موجود 203
نمونه‌ی شماره‌ی قطعه 4100 K 9TK

هاچینسون شرکت اروپایی پیشرو در تأمین قطعات تولیدکنندگان کامیون و اتوبوس مانند ایر باس، مان، مرسدس بنز، ایویکو، رنو، اسکانیا و ولوو می‌باشد.

تسمه ‌سفت ‌کن تسمه شیاری ماشین سنگین

 6
تعداد کیت‌های موجود 56
نمونه‌ی شماره‌ی قطعه T3049

همراه تولیدکنندگان اتوبوس و کامیون حمل و نقل کالا

هاچینسون شرکت اروپایی پیشرو در زمینه‌ی تأمین تسمه‌های شیاری و اولین انتخاب برای تولیدکنندگان اتوبوس و کامیون‌های حمل بار می‌باشد، مانند ایر باس، مان، مرسدس بنز اکتورس، ایویکو، رنو، اسکانیا و ولوو.

تسمه‌های اتوبوس و کامیون همواره تحت فشار بسیار بالایی قرار دارند. بنابراین از نظر نوع مواد و طول تسمه که گاهی تا بیش از 4 متر می‌باشد، نیاز مبرمی به سیستم‌های تسمه‌سفت‌کن تقویت‌شده و قابل اطمینان وجود دارد.

تکنولوژی اصیل هاچینسون: تسمه‌سفت‌کن هیدرولیک

16

تکنولوژی تسمه‌سفت‌کن‌های با غلتک‌های هیدرولیکی به‌طور انحصاری توسط هاچینسون طراحی و تولید گردیده و به نام این شرکت ثبت شده است. این محصول به صورتی گسترده در خطوط تولید استفاده می‌شود و این امکان را ایجاد نموده است که در بسیاری از موارد، سطح قابل‌ملاحظه‌ای از لرزش‌های ناگهانی ایجاد شده جذب شود، به‌خصوص در موتور کامیون‌های بزرگ.

این قطعه نقشی حیاتی در جذب حداکثری حرکت‌های ناموزون تسمه‌های شیاری دارد و از این لحاظ از بخش‌های مختلفی مانند فولی دینام، واترپمپ و یا فولی سر میل‌لنگ در مقابل این لرزش‌ها محافظت می‌کند.

با جذب غیر قابل رقابت حرکت‌های ناگهانی و لرزش‌ها، غلتک تسمه‌سفت‌کن هیدرولیکی بسیاری از لرزش‌های تسمه را در دور پایین یا در تغییر سرعت (استارت‌زدن یا توقف) جذب می‌کند و به‌این طریق از بسیاری از صدمات دیگر جلوگیری می‌نماید. این محصول طول عمر زیادی را تضمین می‌کند.

 مجموعه‌ ای از قطعات یدکی اتوبوس و کامیون

قطعات یدکی ماشینی هاچینسون به شما این امکان را می‌دهد که به قطعات خط تولید دسترسی داشته باشید. این قطعات شامل تسمه‌سفت‌کن‌های هیدرولیک برای تعمیر کامیون و بخش‌های مختلف تسمه‌های شیاری اتوبوس‌ها می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با واحد فروش ما تماس بگیرید.

پولی سر میل لنگ

 10
تعداد کیت‌های موجود 105
نمونه‌ی شماره‌ی قطعه DP016

پولی های ضد لرزه سر میل لنگ

10

هاچینسون؛ متخصص سیستم‌های لرزه‌گیر پیشرفته

فولی‌های لرزه‌گیر که از ترکیبی از فلز و لاستیک ساخته می‌شوند، کلیه‌ی نیازهای فنی و شاخصه‌های مدنظر تولیدکنندگان خودرو را در نظر گرفته و آن‌ها را برطرف می‌سازند. این نیازها شامل جذب لرزش‌های ناشی از وزن و مواد سازنده، حفظ تعادل و معیارهای لازم برای طول عمر مفید می‌شوند. متخصصین و کارشناسان هاچینسون، در بخش لرزه‌گیرها مجموعه‌ی در حال گسترشی از فولی‌های ضدلرزه را برای میل‌لنگ‌ها تولید نموده‌اند. هاچینسون با انجام تست و تنظیم هریک از فولی‌ها، محصولاتی را در حد کیفیت جنس اصلی تولید می‌کند. در صورت استفاده از فولی میل‌لنگ با کیفیت پائین، احتمال کاهش طول عمر مفید موتور وجود دارد.

مراقب فولی‌های ارزان‌قیمت باشید!

11

در بازار فروش قطعات، نمونه‌های بسیار زیادی وجود دارند که با مشخصات درخواستی تولیدکنندگان اصلاً همخوانی ندارند. این‌گونه محصولات می‌توانند طول عمر و امنیت خودروی شما را به شدت تهدید کنند. همان‌طور که در تصاویر ملاحظه می‌کنید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

فولی‌های تمام‌فلز: لاستیک موجود در سطح این فولی‌ها، تنها به خاطر شکل ظاهری آن‌ها می‌باشد و لرزش‌های موتور را جذب نمی‌کند. وزن آنها از وزن نمونه‌ی اصلی بیشتر است که در نتیجه، این وزن اضافه، باعث فرسودگی زودهنگام یاتاقان‌های میل‌لنگ و قسمت‌های مختلف بخش تسمه‌ی شیاری موتور مثل تسمه و غلتک‌ها می‌گردد.

فولی‌های توخالی: این فولی‌ها در جذب لرزش‌ها و حرکات پیچشی میل‌لنگ هیچ نقشی را بازی نمی‌کنند و منجر به فرسودگی زودهنگام قسمت حرکتی تسمه‌ی شیاری می‌شوند که به نوبه‌ی خود باعث عدم کارکرد مناسب و طبیعی و همین‌طور لرزش موتور و حتی خرابی کل وسیله‌ی نقلیه می‌گردد.

فولی همگن و متعادل مساوی است با امنیت

در بازار قطعات، فولی‌هایی وجود دارند که ساختی یکپارچه و یکنواخت ندارند: همگن بودن فولی ضدلرزه از اهمیت فوق‌العاده‌ای در کارکرد صحیح آنها برخوردار است. در طی پروسه‌ی تولید، فولاد و یا چدن باید به صورت یکنواختی در کل فولی توزیع شوند. در غیر این صورت، خطر لنگ زدن فولی وجود دارد که باعث صدمه دیدن شیار یا دندانه‌ی نصب روی میل‌لنگ می‌گردد و همچنین سطح خارجی میل‌لنگ را دچار فرسودگی می‌کند. تولید همگن فولی احتیاج به دستگاه‌های بسیار گران‌قیمتی دارد (با قیمتی بیش از 100،000 یورو) که مسلماً برای تولید نمونه‌های تقلبی کاربرد ندارد. هاچینسون همه‌ی فولی‌های لرزه‌گیر خود را متعادل می‌سازد و فراهم کردن کیفیتی هم‌تراز قطعه‌ی اصل را ضمانت می‌کند.

امنیت، آرامش و رانندگی با خیالی راحت

hutchinson-safe

قطعاتی که آنها را به عنوان لاستیکی-فلزی می‌شناسیم، سهم به‌سزایی در سیستم‌های لرزه‌گیر دارند که باعث می‌شوند شما در ماشین شخصی خود احساس آرامش و سکوت بیشتری داشته باشید، مانند این‌که در یک محفظه‌ی امن لاستیکی قرار دارید و در آن کلیه‌ی لرزش‌های حاصل از جلو داش‌بورد جذب می‌شود. به علاوه، این قطعات نقشی حیاتی را در ایمنی شما بازی می‌کنند.

در طی تست‌های تصادف بر اساس اعلام Euro-Ncap، برای هر یک از دسته‌موتورها بر اساس شدت تصادف استانداردی وجود دارد تا از ورود موتور ماشین به درون اتاق در هنگام تصادف جلوگیری کند. بنابراین خیلی مهم است که در هنگام تعویض دسته‌موتور از قطعاتی با کیفیت اصلی مانند هاچینسون استفاده شود.

در نهایت قطعات لرزه‌گیر از فرسودگی اجزای حساس نصب‌شده روی شاسی (جناقی، کمک فنر) و یا موتور (اتصالات عمومی، تسمه‌ها، منیفولد اگزوز، میل‌فرمان، جعبه‌ی دنده و غیره) جلوگیری می‌کنند.

بسیار مهم است که به‌طور مرتب نسبت به بررسی و تعویض این قطعات لرزه‌گیر اقدام شود تا عمر مفید سایر قطعات افزایش یابد.